У Харкові розпочався багатотисячний мітинг Антимайдану

В Харкові на площі Свободи розпочався мітинг Антимайдану. У ньому беруть участь понад 40 тис. чоловік, люди продовжують підходити. На мітингу багато прапорів Росії. Люди тримають гасла «Не віддамо Харків», «Росія допоможи», скандують «Беркут», «Росія».

Головує на мітингу харківський міський голова Геннадій Кернес. Він заявив про неприпустимість тиску на правоохоронні органи, підкреслив, що «Харків — мирне місто, але ми готові захищати свої інтереси і права». Кернес неодноразово закликав не піддаватися на провокації і не йти на силові дії, відповідаючи на заклики з натовпу йти і звільнити приміщення Харківської облдержадміністрації від представників Євромайдану. За його словами, «Харків — українське місто. І я не допущу жодних закликів до відділення”.

У своєму виступі народний депутат — харків'янка від КПУ Алла Александровськая заявила, що «ми хочемо миру і спокою. Ми не хочемо відділення від України, але вимагаємо розширення прав органів місцевої самоврядування. Потрібно вимагати, щоб незаконні озброєні формування негайно звільнили адміністративні приміщення, щоб органи влади на місцях могли нормально працювати». Також Александровськая заявила про необхідність захисту прав російськомовного населення. «Чому пошесть із західних областей диктуватиме нам, як нам жити? Ми хочемо, щоб голос південного Сходу був почутий. Якщо нас не хочуть чути, ми їх змусимо їх почути», - заявила нардеп. Вона заявила, що єдина дорога вирішення цієї проблеми — федералізація.

Один з промовців на трибуні зачитав заяву з вимогою зробити харківське Віче головним органом управління містом і області. «Зберегти за Кернесом посаду мера до чергових виборів. Створити Віче Харківської області у складі 5 чоловік. Покласти на них обов'язки по встановленню стосунків з сусідніми областями України і областями Росії. Продовжити формування загонів самооборони, зобов'язати правоохоронців вступити в загони самооборони або написати рапорти про безстрокову відпустку. Подальші рішення про долю області приймати лише рішенням населення області. Командирові харківського «Беркута» забезпечити захист правопорядку за узгодженням з виконкомом. Заборонити виконавським органам міста і області відрахування до Києва. Заборонити підписання будь-яких угод з ЄС до проведення референдуму. Призначити схід Віче Харкова на 12.00 8 березня з метою контроля за роботою вибраного виконкому», - сказано в заяві.

Кернес різко відреагував на цю заяву. За його словами, «команда губернатора, облради і міськради завжди працювала злагоджено, і добилася добрих результатів. Скоро буде призначений новий губернатор, і це компетенція президента України. Для тих, хто хоче розхитати ситуацію — вибори будуть призначені відповідно до закону, я не допущу жодних порушень законодавства. У міськраді сформований виконком і керує ним Геннадій Кернес. Тисячі людей працюють, щоб вранці можна було включити світло, воду, сісти на транспорт, відвести дітей в школи і сади. Ми не можемо собі дозволить розбалансувати систему влади. Всі знають, що в Харкові є працююча міськрада і міський голова. Я нікуди не вирушаю, я весь час з вами спілкуюся і зустрічаюся. Давайте захищати місто лише в рамках закону. Але потрібно розширити повноваження рамки повноваження місцевої самоврядності. На посаду віце-прем'єра по регіональному розвитку призначений такий же мер, як і я — Гройсман. Я його добре знаю, він великий професіонал. Ті, хто хоче агресії — я їм відповідаю: я проти, ми дамо відсіч будь-якому за 20 хвилин. Наше завдання — показати тим, хто хоче нас дискредитувати, що ми на це не підемо. У цей важкий час і народжується міський патріотизм, любов до Харкова. Ми разом, ми Харків нікому не віддамо, це наше місто, нам тут жити».

«Ми не повинні давати волю емоціям і помсти, нести відповідальність за все сказане і зроблене. Для нас, керівників на місцях, поважно відчувати, що ви нас підтримуєте. Ми пройдемо цю дорогу і ми переможемо. Давайте триматися один за одного, і в цьому наша перемога», - заявив Кернес. Він ще раз підкреслив недопустимість сноса пам'ятника Леніна, говорить про реконструкцію і благоустрій міста, плани міської влади. За його словами, якщо міліція не зможе захистити харків'ян, загони самооборони зможуть це зробити самостійно: «Я не дозволю, щоб хтось в масці і касці тикав в обличчя нам палиці і змальовував стіни свастиками».

Один з промовців, представившись підприємцем з ринку Барабашова, призвав створити народних дружин і почати в першу чергу боротися з корупцією. Він зажадав звернутися до «Оплоту» за допомогою. Відповідаючи йому, Кернес заявив, що «не потрібно сіяти анархію, не потрібно клеїти ярлики, хто тут корупціонер, а хто немає. Навіщо ви тут закликаєте нас до силових дій?» Після чого на сцену вийшла народна артистка України, харків'янка Ніна Шестакова.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating