У Раді прийняли закон про скасування/обмеження пільг нардепам

Сьогодні у Верховній Раді України був затверджений законопроект № 1075 «Про статус народного депутата України», який скасовує і обмежує пільги народним депутатам. За відповідне рішення проголосував 301 народний депутат.

 

Скасували пільгу за видачу нардепам службового житла. Скасовується і така преференція, як безкоштовний проїзд у всіх видах транспорту в Україні. Замість цього депутатам буде виділено певний ліміт коштів на проїзд, як це передбачено в інших європейських країнах.

 

Крім того, буде припинена видача депутатам пенсійного допомоги в розмірі 12 зарплат, а також додаткових виплат залежно від стажу.

 

Законопроектом виключаються статті, яким визначалося, що у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради України народний депутат має право на отримання одноразової грошової допомоги у трикратному розмірі його місячної заробітної плати на день припинення депутатських повноважень.

 

Також були вилучені норми виплати матеріальної допомоги на оздоровлення народного депутата в розмірі подвійної місячної заробітної плати; про відшкодування витрат, пов'язаних з переїздом на роботу у Верховну Раду України і попереднє місце роботи.

 

Депутати позбавили себе права на першочергове поселення в готелях, проголосувавши за скасування статті 22.

 

Серед інших анульована й стаття 30 про обов'язкове держстрахування нардепа, яке теж раніше фінансувалося державою.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating