Захоплення аеропортів в Криму - збройне вторгнення і окупація, - Аваков

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав захоплення аеропортів у Криму збройним вторгненням, окупацією і порушенням всіх міжнародних договорів і норм. Про це Аваков написав на своїй сторінці в Facebook.

Міністр повідомив, що аеропорт «Бельбек» заблокований військовими підрозділами флоту РФ. «Всередині аеропорту знаходяться військові та прикордонники України. Зовні - військові в камуфляжі і з зброєю без розпізнавальних знаків, але не приховують своєї приналежності. Аеропорт не працює. На зовнішньому периметрі пости МВС України. Збройного зіткнення поки немає», - пише Аваков.

В аеропорту «Сімферополь», за його словами, теж перебувають російські військові. Спочатку, близько 12 години ночі, аеропорт спробували захопити люди в цивільному. «Група в цивільному, близько 100 осіб, що назвалася козацькою сотнею, подолавши огорожу на території аеропорту, вийшла на поле аеродрому, - пише міністр. - Силами внутрішніх військ і міліції ці люди були відтіснені спочатку в будівлю аеропорту, а потім і зовсім за територію. Зброя не застосовувалося. Район аеропорту був покинутий «козаками» близько години ночі - занурилися на тентовані КамАЗи і поїхали».

Через півгодини, за словами Авакова, в будівлю аеропорту увійшли 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків. «Увійшли в будівлю аеропорту, розмістилися в приміщенні ресторану. Не приховують своєї приналежності до збройних сил Російської Федерації», - пише Аваков.

На прохання українських міліціонерів покинути приміщення росіяни відповідають: «Не маємо інструкцій вести з вами переговори».

«Ситуація статична, зброю з обох сторін не застосовувалося. Російські військові статично спостерігають за роботою аеропорту, прямо не втручаючись, - пише міністр. - Внутрішні війська МВС України посилили наряди в районі аеропорту. Напруга наростає. Протистояти регулярним військовим силам органи правопорядку не зможуть».

Аваков назвав те, що відбувається «прямою провокацією збройного кровопролиття на території суверенної держави». «Те, що відбувається оцінюю, як збройне вторгнення і окупацію. В порушення всіх міжнародних договорів і норм, - пише Аваков. - Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО. Поки ще немає прямого збройного зіткнення, повинні говорити дипломати».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating