Хроніка кримських подій 27 лютого (ФОТО)

19.00 -Новим прем'єром Автономної Республіки Крим депутати кримського парламенту обрали голову партії «Русское единство» Сергія Аксьонова. Про це повідомив вийшов до мітингувальників на площу під Кримським парламентом спікер Криму Володимир Константинов. Крім того, він підтвердив, що загальнокримський референдум про самовизначення відбудеться 25 травня.

16.20 - Величезний прапор Росії повернувся на площу Республіки перед Верховною Радою. На флагмані українського флоту - кораблі "Гетьман Сагайдачний" - піднятий російський прапор, про це оголосили зі сцени.

16.00 - На будівлі Сімферопольської міськради знято український прапор і піднято російський.

15.50 - До будівлі Ради міністрів прапор не пропустили, але організатори ходи домовилися з міліцією та організовані групи людей зараз рухаються про вулиці Горького до Сімферопольської міської ради. Міліція посміхається і махає ходу.

15.35 - На площу натовп принес величезне полотнище російського триколора. Приблизно 30х20 метрів. Прапор понесли по місту від парламенту до Ради міністрів.Блокпост міліції на перехресті Карла Маркса та Кірова попросил їх повернути до Куйбишевського ринку, але флагоносци неслухняні. Від Ради міністрів до них стали наближатися представники правоохоронних органів, якi оцеплюють будівлю.

13.35 - Щойно на площі перед Верховною Радою Криму зачитали звернення Президії кримського парламенту до кримчан.

Головні пункти звернення: 1. Президія приймає на себе всю повноту відповідальності за події, які відбувалися або будуть відбуватися в Криму. 2. Прийнято рішення про народовладдя в Криму. 3. Єдиним виходом з ситуації, що склалася Президія ВР АРК бачить у проведенні прямого референдуму про статус Криму.

13.20 - до будівлі Верховної Ради АРК підходять люди, там вже зібралося близько 500 чоловік. Люди тримають в руках прапори "Російського блоку". Прихильників меджлісу кримскотатрского народу біля кримського парламенту немає.

12.40 - на залізничному вокзалі Сімферополя стовпотворіння біля кас. Студентів вузів відпустили із занять, тепер всі вони намагаються виїхати додому.

Та ж картина на автостанції "Курортна" на привокзальній площі. Біля кас дуже багато народу, в основному студенти.

У мерії міста "НАХ" повідомили, що транспортне сполучення в місті піддалося змінам: тролейбуси і автобуси ходять, але маршрутки їздять не через центр міста, а по прилеглих вулицях. Тролейбуси ходять з усіх спальних районів тільки до центру міста, до розворотних кілець.

12.25 - Блок пост на вул. Жуковського зняли, люди стягуються до будівлі Верховної Ради Криму, розташованої по вул. К.Маркса, 18.

12.20 - Позачергова сесія кримського парламенту призначена на 14.00.

11.50 - Заступник голови кримського уряду Рустам Теміргалієв повідомив в ФБ, що Президія Верховної Ради Криму планує призначити позачергову сесію на сьогодні, 27 лютого.

11.45 - У соціальних мережах з'явилася інформація, що з Севастополя виїхали кілька автобусів з проросійськими активістами в сторону в Сімферополя.

10.50 - Могильов провів брифінг у кварталі від ВР АРК на вул. К. Маркса.

Сказав, що нічого не знає про БТР, які за чутками висунулися з сіл Чистеньке і Укромне у бік Сімферополя.

Він не знає, хто ці люди, які захопили будівлі. Сказав, що вони ведуть себе більш-менш коректно. Постраждалих немає. Повідомив, що зараз в будівлі парламенту знаходиться 15 депутатів, які мають намір провести засідання президії. Зокрема, там знаходяться Петро Запорожець та Сергій Донич.

Військ НАТО сьогодні в Криму не очікують.

9.00 - як повідомляють очевидці, всередині Ради міністрів підірвали шумову гранату. Оточення зрушили ще на один квартал.

9.00 - глава кримського уряду Анатолій Могильов зустрівся з представниками загарбників, які заявили, що не уповноважені вести переговори і висувати вимоги. Могильов передав свої контактні телефони для подальшої зв'язку із загарбниками.

Квартал близько уряду оточений по периметру, туди пускають навіть не всіх людей в погонах.

4.00 - захоплення будівель парламенту і уряду Криму невідомими людьми в уніформі без розпізнавальних знаків. Вони озброєні.

 

[slideshow_deploy id='34135']

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен