Підприємці Харкова вимагають в два рази знизити єдиний соціальний внесок

Харківські підприємці розроблять програму виходу України з кризи і будуть вимагати її прийняття від Верховної Ради, Кабінету міністрів і президента країни. Про це 26 лютого на прес-конференції, присвяченій створенню Адміністрації малого та середнього бізнесу, повідомив президент Асоціації приватних роботодавців (Харків) Олександр Чумак. За його словами, громадські організації зможуть мобілізувати кращих експертів для реалізації економічних реформ. Саме малий і середній бізнес має той потенціал, який дозволить динамічно розвиватися економіці країни, але після виконання низки умов.

Чумак зазначив, що для створення максимально дружнього ділового середовища для малого та середнього бізнесу необхідно переглянути низку положень Податкового кодексу, створити дієву систему державної підтримки малого бізнесу, ввести мораторій на всі види фіскальних перевірок малого бізнесу, а також ввести амністію на штрафи та недоїмки, які зараз розглядаються в судах. Крім цього держава повинна зменшити єдиний соціальний внесок приблизно в два рази, так як він створює велике навантаження на фонд зарплати, в результаті чого з'являються виплати «в конвертах».

Як зазначив Чумак, розвиток малого та середнього бізнесу допоможе вирішити безліч соціальних проблем, наприклад, налагодивши зв'язок з центрами зайнятості, можна вирішити проблему першого робочого місця для молодих спеціалістів.

Як повідомив перший заступник голови асоціації «Регіональне будівництво» (Харків) Дмитро Кутовий, необхідно також розвивати інститут професійних об'єднань підприємців, які добре знають, що потрібно зробити для поліпшення ситуації саме в їх галузі. Це допоможе зробити роботу з поліпшення бізнес-клімату більш конкретною.

Меморандум про створення адміністрації підписали президент «Асоціації приватних роботодавців» Олександр Чумак, голова «Спілки працівників сфери безпеки» Володимир Косенко, голова Профспілки підприємців м. Харкова Олександр Шармар, виконавчий директор Харківського регіонального відділення УСПП Едуард Набока, начальник відділу представництва в Сумській, Чернігівській та Харківській областях Держпідприємництва Олександр Колесников, представник «Палати податкових консультантів України» Ганна Горіна, голова Харківського обласного відділення Профспілки таксистів України Сергій Старцев.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен