В УПЦ МП заявили, що готові до діалогу для подолання церковного розколу

Члени Священного Синоду Української Церкви постановили засвідчити готовність до продовження діалогу з УПЦ КП і УАПЦ. Прийнято рішення про створення комісії, яка продовжить діалог з «філаретівцями» і «автокефалами»

Про це йдеться у Зверненні Священного Синоду Української православної церкви Московського патріархату до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян у зв'язку з останніми подіями в Україні.

«22 лютого 2014 «Українська православна церква Київського патріархату» зробила звернення на адресу нашої Церкви із закликом до подолання розділення Православ´я в Україні. Ми вітаємо всі ініціативи, спрямовані на подолання церковного розколу», - наголошується в документі.

В УПЦ МП нагадали, що подолання розколу повинно вирішуватися шляхом зваженого та професійного діалогу на фундаменті православного канонічного права. «Ми вважаємо небезпечним використовувати складну політичну ситуацію в країні для прийняття непродуманих рішень у сфері церковного життя, - застерігають автори документа. - Ми ще раз підтверджуємо свою готовність до діалогу, але вважаємо можливим обговорювати це питання в спокої без якого-небудь тиску з боку громадсько - політичних сил... Відновлення єдності в українському Православ´ї - це виключно церковна справа».

При цьому в УПЦ МП підкреслюють, що вітає зусилля чиновників і політиків, спрямовані на подолання церковного розколу , однак в жодному разі ці зусилля не повинні перетворюватися на втручання у внутрішні справи Церкви.

Зазначимо, що у Московському патріархаті підтвердили готовність до діалогу не тільки з Київським патріархатом, але й з Українською автокефальною православною церквою. І вже сформували відповідну комісію, до складу якої увійшли голова Відділу зовнішніх церковних зв´язків УПЦ архієпископ Луганський і Алчевський Митрофан (голова), архієпископ Кам´янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Синодального відділу з питань охорони здоров´я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Львівський і Галицький Філарет, відповідальний секретар Відділу зовнішніх церковних зв´язків УПЦ протоієрей Микола (Данилевич) та проректор з науково-богословської роботи КГАиС Бурега В.В.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating