У Харкові починається будівництво храму Жінок-Мироносиць

У сквері Перемоги, за Дзеркальним струменем, починається будівництво храму Святих Жінок-Мироносиць. Місце будівництва огородили і демонтували там бюсти героїв-комсомольців.

Як повідомив сьогодні, 25 листопада, головний архітектор міста Харкова Сергій Чечельницький, в XVIII столітті на цьому місці було кладовище, яке в 1803 році закрили, а цвинтарну церкву, що стояла поруч, зробили парафіяльною і дали їй ім'я Жінок-Мироносиць. Коли Харків став першою столицею, церкву знесли, щоб побудувати на цьому місці театр масового дії - другу за значущістю будівлю після Держпрому. Але будівництво тільки ледь почалося. Перед війною на цьому місці було організовано тролейбусне депо, а після війни там облаштували сквер Перемоги. Років 10-15 тому там планувалося збудувати різні об'єкти - і кафе, і торгово- виставковий центр, але ці проекти не були реалізовані. У 2008 році виникла ідея будівництва храму, і був розроблений його ескізний проект, але через брак коштів будівництво так і не почалося. Тепер же на цьому місці починаються будівельні роботи.

Коментуючи протести деяких харків'ян проти будівництва храму, Сергій Чечельницький зазначив, що подібні акції - звичайна справа навіть у європейських столицях. «Причин протестам може бути кілька. Може, хтось виступає проти православ'я, а може, у когось там стоїть незаконний гараж. Або ж це протести опозиційних сил, а може, людина просто не розбирається, що таке «гарно»? Храми посідають ключове місце в Харкові, і це гарно. Харківська храмова школа - провідна в Україні. Упевнений, що храм Жінок-Мироносиць прикрасить наше місто і буде затребуваний», - зазначив Сергій Чечельницький.

Також він повідомив, що жителі найближчого житлового будинку по вул. Чернишевській можуть не боятися, що будівництво храму якимось чином негативно вплине на конструкцію будинку.

Як зазначав раніше Харківський міський голова Геннадій Кернес, храм буде побудований за два роки.

Харківська міськрада 25 вересня надала релігійній громаді Святих Жінок-Мироносиць Української православної церкви дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,33 га по вул. Чернишевській, 17 для будівництва храму Святих Жінок- Мироносиць.

Проект храму презентували в 2008 році. Його автор - головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький. Храм відноситься до типу традиційних українських храмів з дев'ятьма куполами. Загальна площа 2-3-поверхової будівлі - 1 тис. 222,7 кв. м, висота - 45 м. Проектом передбачений цокольний поверх, де буде нижній храм з вівтарем і іконостасом, на другому поверсі - головний молитовний зал з трьома вівтарями, розрахований на 300-500 прихожан. Будівля має бути побудовано з цегли, оштукатуреної і пофарбованої в білий колір з куполами «під золото».

Храм, названий на честь Жінок-Мироносиць, існував у Харкові на цьому місці з кінця XVII століття до 30-х років XX століття.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating