Ситуація в Харкові накаляється. Переговори про звільнення ХОДА провалилися

Представники Харківської облдержадміністрації і обласного управління МВС України провели переговори з представниками харківського Євромайдану про звільнення приміщення Харківської облдержадміністрації для того, щоб в понеділок, 24 лютого, її співробітники змогли приступити до своїх обов'язків. Один з лідерів харківського Майдану Дмитро Пилипець спочатку погодився звільнити приміщення в обмін на гарантії безпеки людей. які розходитимуться до станцій метрополітену. Планувалося, що в приміщенні залишиться лише декілька чоловік самооборони Майдану і журналістів.

Виступаючи перед присутніми перед ХОДА, Пилипець повідомив, що 24 лютого мітинг збирається на площі Свободи в 9.00 з тим, щоб не допустити губернатора Харківської області Михайла Добкіна на робоче місце. Він попросив мітингувальників розійтися мирно і без пригод, під керівництвом сотників і десятників.

У цей момент невідомими були влаштовані ряд провокацій – в міліціонерів і учасників мітингу з обох боків полетіли пластикові пляшки з водою і палиці. Учасники обох мітингів почали скорочувати відстань між собою, викрикували образи в адресу один одного. Самооборона Майдану, яка стоїть в оточенні уздовж будівлі ХОДА, стукає по металевих щитах. Група літніх жінок спробувала зірвати вихід до прямого ефіру кореспондента «1+1».

Біля пам'ятника Леніна люди з георгіївськими стрічками встановили імпровізовану барикаду з дощок і ящиків, поставили бочки з вогнищами. За їх словами, вони підуть лише тоді, коли підуть їх опоненти, що розташувалися в приміщенні ХОДА.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен