Православна церква сумує про загиблих

Православна церква сумує про загиблих

У храмах Української православної церкви Московського Патріархату пройдуть заупокійні богослужіння. Про це повідомив керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич). Владика підкреслив, що слід негайно відновити переговорний процес.

"Ми молимося за упокій душ усіх тих, чиє життя обірвалося в ці трагічні дні. Зараз ці люди вже постали перед Богом і потребують нашої молитовної підтримки. Серед загиблих є і протестувальники, і правоохоронці, і ті, хто стали безневинними жертвами насильства, що відбувається на вулицях Києва. Ми молимося за них усіх, бо для церкви всі рівні. Всі ми є дітьми Божими, всі ми створені Одним Творцем, і всі постанемо перед Ним в день останнього суду", - зазначив митрополит Антоній у коментарі для УНІАН.

"У ці дні ми також висловлюємо свої співчуття всім тим, хто втратив своїх близьких. Просимо Господа і Спасителя нашого, щоб Він надав Свою всесильну допомогу всім сім'ям, в які сьогодні прийшла біда. Церква підносить молитви і за всіх, хто отримав поранення, за всіх, хто знаходиться в лікарнях і за чиї життя зараз борються лікарі", - повідомив УНІАН керуючий справами УПЦ МП.

Митрополит Антоній підкреслив, що церква в черговий раз закликає всі сторони конфлікту припинити насильство і кровопролиття.

"Тепер, коли вся країна тужить за загиблими, що не час вимовляти гучні промови. Зараз настав той момент, коли треба в тиші прислухатися до свого серця і звідти, з глибини серця, вознести гарячу і щиру молитву до Бога, щоб Він взазумив нас, щоб дав нам сили зробити крок до примирення", - сказав владика Антоній.

Владика підкреслив , що слід негайно відновити переговорний процес.

"Ми вже не на межі, ми вже за межею. Ми заглянули в жахливе обличчя смерті. Всім нам слід пам'ятати, що і наше життя колись закінчиться і всі ми станемо перед Богом. З чим ми підемо у вічність? Якщо Україна зануриться в безодню братовбивчої війни, то це буде нашою спільною провиною.

Будемо стежити за своїм серцем, не допустимо, щоб його захопили ненависть, агресія і бажання помсти. Слід зупинитися, щоб зберегти країну, щоб відновити мир. Нехай Господь дасть нам сили витримати цей складний іспит", - підсумував керівник справами УПЦ.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен