Вчені розшифрували таємну масонську книгу

Вчені розшифрували 105 сторінок старовинного манускрипту Copiale Cipher, який довгі роки залишався загадкою для істориків і лінгвістів.

Рукописна книга являє собою 105 сторінок з водяними знаками у прикрашеному золотом палітурці. Рукописи датуються 1760-1780 роками, все 75000 знаків її тексту, крім підпису власника ("Філіп 1866 ") і примітки на останній сторінці (" Copiales 3") зашифровані невідомими знаками упереміш з латинськими літерами.

Група вчених із США і Швеції під керівництвом Кевіна Найта з Інституту інформаційних наук Університету Південної Каліфорнії зуміла розшифрувати криптограму. Виявилося, книга належала одному з німецьких таємних товариств, що відносяться до масонів шотландського обряду. У книзі описуються ритуали ложі.

Важливим ключем до розуміння тексту став висновок, що латинські символи - це насправді прогалини, а повідомлення повністю записано невідомими знаками. Це дозволило розбити текст на окремі слова, які й піддавалися аналізу. Виявилося, книга написана по-німецьки, першими розшифрованими словами стали "церемонія посвячення" і " секретний розділ".

Тепер вчені сподіваються, що створена ними програма допоможе розшифрувати інші загадкові криптограми: зашифровані листи в газети від серійного вбивці Зодіаку, рукопис Войнича і текст на скульптурі, що зберігається в штаб -квартирі ЦРУ.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating