У Харкові встановлять меморіальну дошку академіку Шалімову

У Харкові на вул. Данилевського встановлять меморіальну дошку почесному громадянину міста Харкова, академіку Національної академії медичних наук Олександру Шалімову.

Її хочуть відкрити на будинку №38, де він проживав. З відповідним проханням до Харківського міського голови Геннадія Кернеса на його особистому прийомі сьогодні, 18 лютого, звернулися колеги та учні знаменитого лікаря. У свою чергу, Геннадій Кернес підтримав цю ініціативу і дав доручення відповідним службам про підготовку до установки пам'ятної дошки, яку планують відкрити в першому півріччі 2014 року. Також на прохання представників медичної громадськості міський голова пообіцяв сприяти виданню книги «Академік О. О. Шалімов у Харкові», яка вийде накладом 200 примірників.

Як розповів відповідальний секретар міської топонімічної комісії Олексій Хорошковатий, до цього пам'ять академіка Олександра Шалімова була увічнена тільки пам'ятною табличкою в фойє Харківського інституту загальної та невідкладної хірургії НАМН України.

Олександр Шалімов народився 20 січня 1918 року. Доктор медичних наук, професор, академік НАНУ, почесний директор Київського НДІ хірургії та трансплантації, завідувач відділом хірургії печінки, жовчних проток та підшлункової залози; головний хірург Міністерства охорони здоров'я України; головний редактор журналу «Клінічна хірургія»; голова Наукового товариства хірургів України. За своє життя Олександр Олексійович зробив понад 40 тис. операцій, провів сотні тисяч консультацій і став автором понад ста наукових винаходів. Крім цього він заснував два інститути і власну хірургічну школу. Член Наукового товариства хірургів України, Асоціацій хірургів Німеччини, Австрії, Росії. заслужений лікар РРФСР, заслужений діяч наук УРСР. Лауреат Державної премії УРСР та СРСР, Герой Соціалістичної Праці. Нагороджений орденом «За заслуги» II ст. та I ст. Почесний громадянин Харкова. Помер 29 лютого 2006 року.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating