Євросоюз готовий скасувати роумінг

Із заявою про необхідність скасування роумінгу в найближчій перспективі виступила єврокомісар з цифрових технологій Нелі Крус. Причини - результати останнього дослідження європейського агентства з вивчення громадської думки "Євробарометр".

За його даними, 47 % опитаних не використовують мобільний інтернет під час поїздок по країнах ЄС. Крім того, тільки одна людина з 10 використовує електронну пошту в звичайному режимі, а більше чверті просто відключають свої мобільні телефони, пише ІТАР -ТАСС.

"Я, чесно кажучи, шокована цими цифрами. Вони показують, що ми повинні завершити роботу і усунути оплату роумінгу. Споживачі обмежують використання своїх мобільних телефонів, що також безглуздо і для компаній. Це не просто боротьба між відпочиваючими і телекомунікаційними компаніями. Роумінг не має ніякого сенсу в єдиному ринку - це економічне безумство", - говорить єврокомісар.

Ініціатива щодо скасування плати за роумінг була висунута Комітетом Європарламенту з промисловості, досліджень та енергетики в липні 2013 року.

"Ця рекомендація повинна доповнити діючі в ЄС з 30 червня 2007 норми з послідовного скорочення роумінгових цін", - пояснив експерт Гендиректорату Єврокомісії з інформаційних технологій.

Скасування роумінгу в Європі повинне відбутися 1 липня 2017, а останнє зниження роумінгових цін на всі види послуг - 1 липня 2014 року. З цього моменту ціна вихідного дзвінка на європейські номери не може перевищувати 0,19 євро, СМС - 0,06 євро, 1 мегабайт трафіку - 0,20 євро.

Скасування плати за роумінг торкнеться лише абонентів європейських операторів, тобто - громадян ЄС. Мобільні оператори держав, що не входять в ЄС, і далі будуть надавати своїм абонентам послуги роумінгу в Європі.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating