Рівень забруднення повітря у Харкові знизився

Індекс забруднення атмосфери в Харкові знизився в порівнянні з 2013 роком.

Про це сьогодні, 17 лютого, повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів Харківської облдержадміністрації Ігор Капусник. За його словами, цього року індекс забруднення знаходиться в межах допустимої норми і складає 3,47 одиниці (у 2013 році - 4,53).

Він зазначив, що в Харкові зараз готують пілотний проект зі створення мережі автоматизованих постів спостереження за забрудненням повітря. Так, цього року повинен з'явитися перший пункт, який синхронізуватиме інформацію і виводитиме її на електронне табло в центральній частині міста, а також на спеціалізований сайт в інтернеті. Таким чином, харків'яни зможуть відстежувати, наскільки забруднене повітря. Всього таких пунктів планують встановити десять. Ігор Капусник уточнив, що вони ніяк не пов'язані з тими постами метеорологів, які вже працюють, і будуть введені в експлуатацію з використанням сучасних технологій. Всього на впровадження проекту буде потрібно 9 млн 486 тис. грн, а поки на його розробку спрямовано 670 тис. грн з Харківського обласного фонду навколишнього природного середовища. Подібні автоматизовані пости спостереження за забрудненням повітря вже працюють в Донецькій області.

Індекс забруднення повітря розраховують, виходячи з таких показників: низький (менше або дорівнює 5 одиницям), підвищений (5-7), високий (7-14) та дуже високий (більше або дорівнює 14).

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating