Пшонка ввів у дію Закон про амністію

Генпрокурор Віктор Пшонка ввів у дію закон про амністію

Як повідомили в прес-службі ГПУ, Пшонка констатував, що демонстранти виконали умови даного закону.

«Згідно зі статтею 10 Закону України від 29 січня 2014 № 737 - VII «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» повідомляю, що згідно з інформацією Міністерства внутрішніх справ України, служби безпеки України та місцевих органів влади учасниками масових акцій протесту фактично скоєно сукупність дій, передбачених статтею 9 цього Закону», - йдеться в повідомленні.

У ГПУ також зазначили, що закон набуває чинності з 17 лютого.

«У зв´язку з публікацією цього повідомлення зазначений Закон вводиться в дію з 17 лютого 2014 року і передбачає звільнення від кримінальної відповідальності і покарання осіб, які вчинили в період 27 грудня 2013 року по 2 лютого 2014 злочини, передбачені статтею 1 цього Закону, закриття відповідних кримінальних проваджень, а також звільнення від адміністративної відповідальності осіб, до яких застосовано адміністративний арешт», - повідомляється на сайті ГПУ.

Закон передбачає набуття чинності амністії після звільнення всіх зайнятих протестувальниками адміністративних будівель, а також розблокування вулиці Грушевського в Києві. При цьому протестувальники можуть не звільняти Будинок профспілок та Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневий палац). У разі невиконання умов, за 15 днів закон втрачає свою силу.

Раніше стало відомо, що протестувальники звільнили будівлі КМДА та облдержадміністрацій у п'яти областях.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating