Шведські лижниці виграли естафету в Сочі

Зоряна збірна Норвегії «пролетіла» повз медалі Олімпіади. Маріт Бьорген і її співвітчизниці зайняли 5-е місце. Українки 12.

Головними претендентами на перемогу в цій гонці вважалися норвежки. Нав'язати їм боротьбу з першого етапу спробували фінські лижниці. Зі старту у відрив кинулася Анна Кіллонен. Її ривок підтримали відразу 10 збірних. На другій частині першого етапу активно включилася німкеня Ніколь Фоссель, потім чешка Ева Нивльтова, а перший передала естафету росіянка Юлія Іванова. Бронзовий призер скіатлона в Сочі норвежка Хайді Венг йшла у хвості лідируючої групи. Свій етап вона завершила 4-й.

Росіянок пелотон наздогнав на кінець першого кола наступного етапу. А на другому Ольга Кузюкова занадто відстала. На зміні естафети лідерів залишилося вже троє: Швеція, Фінляндія і Німеччина. На третьїх 5 кілометрах фінка Кертту Нісканен забезпечила своїй команді відрив у 6 секунд від німкень. Шведки програвали ще 20 секунд. Але це катастрофічне відставання на своєму етапі ліквідувала Шарлотта Калла. Вона принесла Швеції золото. Фінки фінішували другими. Збірній Німеччини дісталася бронза. Це поки головна сенсація змагань в лижному спорті в Сочі зі знаком плюс. Головна несподіванка зі знаком мінус - відсутність норвежок на п'єдесталі. Вони зайняли 5-е місце.

Збірна України випала з боротьби на першому колі і до фінішу наші дівчата прийшли 12. Чемпіонкам Олімпіади вони програли майже 4 хвилини.