Юдзуру Ханю - новий олімпійський чемпіон у чоловічому фігурному катанні

Сьогодні 19-річному японцю не було рівних на арені «Айсберг». Він став єдиним спортсменом, чия вільна програма отримала оцінку вище 100 балів.

Юдзюру Ханю був фаворитом олімпійського турніру. Йому пророкували перемогу в Сочі до ігор, після виграшу у Євгена Плющенка у короткій програмі командних змагань. Коротку програму в особистій першості молодий фігурист теж виконав краще за всіх. Правда, Євген Плющенко в цих змаганнях вже не брав участі. Росіянину завадила травма спини. Головним конкурентом молодого японця став триразовий чемпіон світу канадець Патрік Чан. Йому в підсумку дісталося срібло. Бронзову медаль виграв Денис Тен з Казахстану. Це головна несподіванка чоловічого турніру у фігурному катанні. Він не значився серед претендентів на нагороди перед Олімпіадою. Після короткої програми в Сочі Тен йшов на скромному 9-му місці. Але довільну відкатав краще більшості суперників.

Українець Яків Годорожа зайняв 20-е місце. Але для нього це вже успіх. Годорожа поки єдиний український фігурист, який зумів виступити в Сочі з довільною програмою. У командних змаганнях і змаганнях спортивних пар - українці не зуміли подолати кваліфікацію.