Харків готується святкувати Масляну

Масляні гуляння у цьому році почнуться 22 лютого и триватимуть 9 днів. Завершаться вони масштабним загальноміським святом 2 березня. Про це сьогодні повідомила Світлана Бабицька, директор Департаменту культури Харківської міської ради.

Вже за кілька днів – 17 лютого – робочі візьмуться за монтаж містечка на площі Свободи. Там 22 лютого о 15:00 і відбудеться відкриття традиційного ярмарку. 9 районів Харкова встановлять там свої містечка і підготують власну культурно-розважальну програму. Так, творчі колективи від районів виступатимуть на центральній сцені з 17:00 по робочих днях. А час з 16:00 по 18:30 відведений для майстер-класів, присвячених народним ремеслам. Харків’яни і гості міста зможуть поласувати масляними млинцями: їх готуватимуть на ярмарку у вихідні дні з 12:00 до 22:00, а у робочі – з 15:00 до 22:00.

Фінальний етап гулянь – загальноміське святкування – запланований на 2 березня. Культурна програма розпочнеться вже о 12:00. Організатори обіцяють виступи численних харківських колективів - як народних, так і рок-груп, традиційний стовп із подарунками, пригощання млинцями, низку майстер-класів, забави, конкурси і навіть лотерею, у якій можна буде виграти цінні призи.

О 16:00 святкування продовжаться на площі перед ХАТОБом: туди на масляний карнавал з’їдуться всі голови районних адміністрацій і представники всіх районів Харкова. Прикрашений спеціально до свята транспорт, ростові ляльки, ряджені – все це побачать ті, хто доєднаються до карнавалу. Хода колон районів почнеться о 16:30. Кінцевий пункт – площа Свободи. Організатори свята анонсують ще один сюрприз: конкурс ростових самоварів. Кожен район представить власний самовар. Головна умова – висота його має бути не менше 2,5 м.

Завершать гуляння о 18:00. Саме тоді пролунає святковий салют, а харків’яни спалять опудало Марени. Саме ж опудало, створене з допомогою харківський художників, буде встановлене напередодні вночі.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating