У Харкові почала працювати виставка, присвячена Афганській війні

13 лютого в Харкові відкрилася виставка під назвою «Афганистан болит в моей душе».. Це – спільний проект Харківської міської спілки ветеранів Афганістану та Державного архіву Харківської області. Він приурочений до 25-ї річниці з дня виведення радянських військ з території Афганістану. Окрім цього, 2014 рік оголошений в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав.

Про експонати, що склали експозицію, розповіла Олена Сафонова, головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Державного архіву Харківської області. Вона відзначила: «За активної участі Харківської міської спілки ветеранів Афганістану колекція почала формуватися в 2009 році і постійно поповнюється. Тут представлені фото з ​​особистих архівів учасників бойових дій на території Афганістану, листи солдатів до батьків, опубліковані статті про афганські події. Одним з найцінніших документів, які представлені на виставці, є спогади ветеранів Афганістану про події афганської війни 1979-1989 років».

Заступник голови Харківської міської спілки ветеранів Афганістану по роботі з інвалідами Геннадій Ломакін, в свою чергу, звернув увагу присутніх на особливу цінність знімків, зроблених воїнами-афганцями, адже фотографувати їм було заборонено. Він прокоментував: «Всі фотоматеріали, які представлені на виставці, провозили підпільно, непомітно. Ми проводимо роботу, спрямовану на увічнення пам'яті про воїнів-афганців. Бо якщо не ми, то хто ж. Наша пам'ять - наша історія, і про це треба розповідати».

У заході також взяли участь студенти двох ВНЗ: Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди та Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен