Президент підготував два проекти щодо розпуску парламенту

На підставі Конституції України було підготовлено два проекти про розпуск Верховної Ради.

 

Відповідно до статті 77 Конституції України, Віктор Янукович має право призначити позачергові вибори у Верховну Раду. Іншу «можливість» взяти ситуацію під свій контроль надає президенту постанова членів Конституційного суду від 8 травня 1997 року. Постанова закріплює за президентом право втручання в критичну ситуацію для того, щоб усунути будь-яку загрозу для країни та її жителів». Зміна нинішньої Конституції може виявитися саме такою «критичною ситуацією». Як відомо, влада і опозиція все ще не досягли консенсусу.

 

Стало відомо про підготовлені відповідні проекти указів, які базуються на законоположеннях. Лідер регіоналів Олександр Єфремов заявив про те, що проекти указів можуть бути підписані. Слід підкреслити, що раніше в 2008 році В. Ющенко підписав подібний указ про негайний розпуск парламенту після того, як певна частина депутатів відмовилася від своїх мандатів.

 

На думку спікера ВР Володимира Рибака, Верховна Рада має всі шанси опинитися поза політикою», якщо і далі продовжуватиме весь час оголошувати перерви, не роблячи конкретних кроків щодо прийняття законів, необхідних державі та суспільству. Рибак підкреслив, що президент просто буде змушений піти на такий крок, тому що такий парламент народу України не потрібен.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating