Харківський завод відправить за кордон 50 бойових танків

ДП «Укроборонсервіс» уклало з іноземним замовником контракт на капітальний ремонт і поставку 50 основних бойових танків Т-64БВ-1. Про це повідомили в прес-службі «Укроборонпрому». Роботи здійснюватимуться на ДП «Харківський бронетанковий завод» (ХБРЗ), який входить до структури «Укроборонпрому».

Як повідомив директор дивізіону бронетанкової, автомобільної, інженерної та спеціальної техніки «Укроборонпрому» Вадим Федосов (він також є директором ДП «Завод ім. Малишева» (Харків), Т-64 в далеке зарубіжжя ще ніколи не поставлявся. За військової потужністю, захищеністю та прохідністю танк перевершує Т-72, а з елементами модернізації у версії Т-64БМ «Булат» стає краще російського танку Т-90.

За даними Федосова, за рахунок нового контракту обсяг виробництва ХБРЗ збільшиться на 100 млн.грн., Чисельність персоналу – на 20% порівняно з 2013 роком. Середня зарплата складе 4 тис. 350 грн. Сума сплати податків до бюджетів складе 5,1 млн.грн., розрахунковий прибуток заводу – 4,5 млн.грн.

Т-64 – основний бойовий танк, концепція якого була розроблена на початку 60-х років в КБ Харківського заводу транспортного машинобудування (зараз ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування»). Серійно танк вироблявся на Харківському заводі транспортного машинобудування (зараз ДП «Завод ім. Малишева»). Зараз модифікації Т-64 складають основу Сухопутних військ Збройних Сил України.

В Україні перебуває більше 1,5 тис. Т-64. У 2007 р. підлягали утилізації близько тисячі танків Т-64. Процес утилізації був припинений. Ряд варіантів модернізації танку представив Харківський бронетанковий завод. Зокрема, було запропоновано встановити на танк двигун 5ТДФ, модернізований до потужності в 850 к.с. Був також розроблений автономний енергоагрегат потужністю 10 кВт, який встановлюється в заброньований простір замість підігрівача. Було запропоновано також використовувати шасі Т-64, повністю адаптоване під встановлення веж застарілих танків Т-55 і Т-62, вежі Т-64 в якості стаціонарного бойового модуля з дистанційним управлінням, шасі Т-64 для виготовлення передньопривідних машин підвищеної захищеності та для створення єдиної бази шасі машин інженерних військ Міністерства оборони. Крім цього ХБРЗ розробив на базі Т-64 гусеничну пожежну машину.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating