Родини загиблих у Пакистані харківських альпіністів отримають допомогу

Проект розпорядження уряду України «Про виділення коштів для надання допомоги сім’ям осіб, які загинули внаслідок теракту, що стався на території Ісламської Республіки Пакистан» був повністю погоджений Міністерством закордонних справ України. Зараз вирішується питання, яку суму й коли виплатять родичам.

Це підтверджує Станіслав Батрин, директор юридичної компанії Lions Litigate. Відповідну заяву юриста цитує сайт Харківського альпклубу. Президент Харківської федерації альпінизму і скелелазіння Геннадій Копейка, своєю чергою, зазначив: «По закінчення 2013 року у нас було розчарування, що виплати не відбудуться, оскільки сума повинна виплачуватися з резервного фонду Бюджету України 2013 року. Ми планували подавати повторне звернення до Кабінету Міністрів к 2014 році. Але, попри всі складнощі політичної ситуації, процес не зупинився. Ми сподіваємось, що виплата здійсниться найближчим часом. Родини наших друзів залишилися без годувальників, ми намагаємося їм допомогти, але матеріальна допомога їм украй необхідна».

Водночас, пакистанський уряд виплачувати компенсації не готовий. Відповідне рішення не було прийнято до цього часу, хоча ще у листопаді 2013 року у МЗСі Пакистану обіцяли таку можливість розглянути.

А поки що харківські альпіністи через брак коштів змушені призупинити підготовку експедиції на гімалайський восьмитисячник Дхаулагірі (8167м, Непал), заплановану на квітень-травень цього року. Експедиція мала бути присвячена па’мяті загиблих 23 червня 2013 року у таборі Нанга-Парбат (Пакистан). Тоді терористи розстріляли 10 осіб, в тому числі – 3 харків’ян.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен