У Харкові розроблять прилад для польського космічного телескопа

Робота харківських вчених «Розробка та впровадження у виробництво спектрометрів-телескопів з моніторингу зарядженої радіації високої енергії на навколоземних орбітах» висунута Державним космічним агентством України на здобуття премії Кабінету міністрів України за розробку і впровадження інноваційних технологій. Про це повідомили в Харківському національному університеті ім. Каразіна (ХНУ), де розробили супутниковий телескоп електронів і протонів СТЕП-Ф. У 2009 р. супутник був запущений на орбіту. З його допомогою були отримані наукові дані світового рівня.

Як зазначив завідувач сектором космічних досліджень кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету ХНУ Олексій Дудник, СТЕП-Ф вже припинив роботу, а вчені університету створюють новий прилад – космічний компактний спектрометр-телескоп енергійних заряджених частинок «SIDRA». Спектрометр планується встановити на космічний апарат «Інтергеліозонд».

За даними Дудника, прилад буде важити не більше 2 кг. Він працюватиме у складі польського рентгенівського спектрофотометра «ChemiX», що розробляється Відділенням фізики Сонця у Вроцлаві. «SIDRA» буде збирати дані про потоки заряджених частинок високих енергій в міжпланетному просторі по шляху космічного апарату до Сонця. Крім цього прилад буде попереджати сенсори польського спектрофотометра про небезпечні дози зарядженої радіації.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating