Поляки кидають Польщу

Півмільйона поляків у 2013 році виїхали з Польщі до держав ЄС . Це рекордне число за останні 6 років.

Польське видання Dziennik Gazeta Prawna назвало ситуацію "еміграційним цунамі".

"Минулого року почалася чергова потужна хвиля еміграції після великого масового від'їзду співвітчизників у 2006-2007 роках. За оцінками професора Христини Ігліцкой, демографа, економіста і ректора Університету Лазарського, в 2013 році з країни могли виїхати навіть півмільйона людей. І це незважаючи на порівняно стабільну економічну ситуацію в державі", - цитує польську газету УНІАН.

Видання з посиланням на експерта пояснює таку тенденцію тим, що польські громадяни, які виїхали за кордон раніше, тепер починають стягувати до себе свої сім'ї, тому що бачать більше можливостей для кращого життя в інших державах ЄС, ніж у Польщі. Виїзди прискорилися через сплеск антіеммігрантскіх настроїв в багатьох країнах ЄС.

Видання зазначає, що 200 тисяч поляків виїхало до Німеччини і стільки ж до Великобританії. Популярні також Голландія та Норвегія. "Вибирають вороже ставлення там, ніж біду тут", - зауважує газета.

Передбачаючи ситуацію, ще у 2007 році Польща спростила в'їзд в країну «робочих рук» з прикордонних територій. Найбільше цим нововведенням скористалися громадяни України, які лише за спрощеною системою працевлаштування отримали з того часу до початку 2014 понад 1 млн заявок на роботу. Польща стала другою за популярністю країною для наших трудових мігрантів після Росії.

 

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating