Жирафа вбили через неможливість знайти йому пару

Жирафа вбили через неможливість знайти йому пару

Попри обурення громадськості, жирафа вбили і розчленували його тушу на очах у відвідувачів зоопарку в Данії. Влаштувати його долю інакше завадила бюрократія.

Керівництво зоопарку Копенгагена пішло на крайні заходи, щоб не допустити схрещування жирафів в межах однієї популяції. Було вирішено вбити півторарічного жирафа-самця на прізвисько Маріус, який був народжений в результаті кровозмішення.

Захисники тварин намагалися захистити жирафа. У його підтримку за лічені години у Фейсбуці було зібрано понад 5000 підписів, але молодий і здоровий жираф все одно був публічно убитий і пішов на корм іншим тваринам.

Тварина стала жертвою бюрократії. За правилами європейської асоціації зоопарків, гени цього самця вже представлені в популяції жірафлв данського зооопарка, отже - він не має права на зхрещування. У 300 зоопарках Європи або містяться його кровні родичі, або немає умов прийняти тварину. Йоркширський зоопарк і ще один зоопарк в Швеції були готові прийняти тварину, однак переводити тварину в інший заклад також заборонено правилами Європейської асоціації зоопарків та акваріумів.

Каструвати жирафа данці відмовилися через острах «несприятливих наслідків» , повідомляє ВВС.

Жираф був застрелений з пневматичного пістолета з висувним ударним стрижнем. Використання снодійного або отруйних речовин зіпсувало би м'ясо, яке пішло на корм хижакам.

Жираф Маріус загинув у дуже ранньому віці - 18 місяців. Зазвичай жирафи живуть 30-35 років. На адресу керівництва зоопарку з понеділка надходять погрози від радикальних захисників тварин.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен