Стали відомі деталі проведення «Харьковской сирени»-2014

Стали відомі деталі проведення «Харьковской сирени»-2014

Підготовка до «Харьковской сирени» йде повним ходом. Про її деталі вчора розповіла Вікторія Маренич - співголова оргкомітету фестивалю та одночасно директор Департаменту масових комунікацій ХОДА – у ході брифінгу. За її словами, на даний момент свою участь у фестивалі підтвердив кожен із оголошених почесних гостей. При цьому всі вони вирішили обійтися без райдеру: організатори покривають їм лише дорогу та проживання в готелі.

Всього взяти участь у фестивалі цьогоріч вирішили 255 осіб. Це мешканці 51 країни світу. Для порівняння: в минулому році ця цифра була значно меншою – 33. Нашу країну представлятимуть 5 міст. Це Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса та Сімферополь. Вже наступного тижня почне працювати селекційна комісій. Їй доведеться до першої половини квітня визначитися з переможцями у кожному жанровому напрямі: ігровому, документальному та анімаційному кіно. За перемогу будуть змагатися 185 фільмів ігрового кіно, 47 фільмів документального кіно і 23 мультиплікаційні фільми.

Вікторія Маренич згадала також про цілу низку новацій цього року. Так, буде видано антологію українського кіно, усім процесом зараз керує кінокритик Володимир Миславський. Сам кінофестиваль отримає новий сайт: він дозволить кожному бажаючому у будь-який момент подивитися роботи учасників фестивалю, а не лише картини-переможці. Харківська Алея Зірок у квітні помітно подовшиться. Планується, що свої відбитки залишать Мішель Мерсьє, Світлана Живанкова, Аркадій Інін, Олексій Колесник, Олів'є Кауфер, Жерар Барре, Михайло Боярський, Ірина Алфьорова, Валентина Смирницький, Веніамін Смєхов, Григорій Юнгвальд-Хількевич. Тоді ж поновлять і таблички з відбитками рук Алена Делона, Жана-Поля Бельмондо і П'єра Рішара., що були вкрадені. На вулицях міста з’являться 2 нові меморіальні дошки: Олександрові Довженку, українському кінорежисеру і письменнику (на вулиці Сумській) та Єжи Теплицю, польському кінодіячеві, історику і кінокритику (на вулиці Пушкінській).

Вікторія Маренич також проанонсувала декілька заходів, що відбудуться в рамках «Харьковской сирени». Так, вона повідомила, що запланована творча зустріч з Михайлом Боярським. А вже цієї суботи у кінотеатрі «Боммер» харків’янам покажуть фільм «Ленінградка» (проект «Харьковская сирень P.S»).

Нагадаємо, цього року кінофестиваль «Харьковская сирень» відбудеться вже вшосте. Він триватиме з 30 травня по 2 червня і буде присвячений твору А. Дюма «Три мушкетери».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен