Нацбанк обмежив купівлю валюти на міжбанківських торгах

Постанова спрямована на підтримку ліквідності українських банків, захист кредиторів, набирає чинності 7 лютого і носить тимчасовий характер. Доступ громадян до заощаджень залишився вільним.

Прес -служба НБУ повідомляє, що "постанова передбачає, зокрема: розширення можливостей підтримки ліквідності банків з боку Національного банку України, встановлення нульової ставки резервування коштів за короткостроковими зовнішніми кредитами, певні обмеження на виконання доручень банківських клієнтів в межах залишків коштів на їх поточних рахунках на початок операційного дня, тимчасові обмеження на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України за окремими операціями, певні обмеження на терміни купівлі уповноваженими банками іноземної валюти за дорученням юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Постанова забезпечує підвищення контролю за своєчасністю виплат зарплат, пенсій, стипендій і соціальних виплат. Воно не обмежує оплату витрат на навчання і лікування за кордоном, транспортування хворих, переказів, здійснюваних у разі зміни держави проживання,  а також пов'язаних з оплатою праці нерезидентів в Україні.

Крім того, постанова підвищує можливість прогнозування пікових навантажень на валютному ринку, покращує умови фінансового моніторингу і не обмежує використання громадянами їх доходів і заощаджень.

Постанова носить "тимчасовий і виключно упереджувальний характер" і спрямоване на захист інтересів вкладників та інших кредиторів банків. Вона набуває чинності з 7 лютого і буде діяти до прийняття Нацбанком України окремого рішення.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен