Відомі кияни виступають за зупинку Евромайдана

Відомі кияни виступають за зупинку Евромайдана

Більше півсотні киян відомих і заслужених діячів науки і культури виступили на сторінках тижневика «2000» із закликом до городян зупинити «евровандалов».

«Дорогі кияни, дорожче нашого древнього міста, у нас нічого немає - йдеться у зверненні. - Тут ми народилися, вчилися, працюємо, тут жили і працювали наші батьки, які захистили Київ у роки Другої світової війни, тут народилися наші діти. Наш Київ пережив війни і революції, які знищували пам'ятники архітектури, мистецтва, архіви та музеї. Невже історія нічому нас не навчила?

В останні дні вже постраждав Національний художній музей, Національна парламентська бібліотека, корпус суспільних наук Національної академії наук - особливо Інститут української літератури, стадіон «Динамо» ім.Валерія Лобановського, Український дім (тут була спроба пограбування фондів музею Києва).

Капітального ремонту потребують площа Незалежності і Хрещатик, Музейний провулок з його історичними будівлями і архітектурними пам'ятниками початку ХХ в., Спалено зелені насадження парку на початку вул. Грушевського та на території стадіону «Динамо». Порушений екологічний баланс всієї зеленої зони схилів Дніпра.

Необхідно зупинити вандалізм! Жорстокість , насильство і варварство здатні погубити навіть будь-яку найкращу ідею.

Відшумлять революції, закінчаться протистояння, мітингувальники з інших міст роз'їдуться по домівках. Що залишиться нам? Розорене місто, обігравши будівлі, чорні від кіптяви вулиці. ХТО за це відповідати і ХТО це відновлювати? Скільки часу знадобиться нам, щоб повернути нашому прекрасному місту його сяючий сонячний образ? Закликаємо всіх киян зупинити варварство, не допустити захоплення громадських будівель, пожеж і підпалів. Виправдання вандалізму НІ! Кияни! Це - наше місто, це - наш дом. Ми зобов'язані його захистити».

Відозву підписали понад 50 осіб, у тому числі і академік НАНУ, директор Інституту археології НАНУ, голова Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Петро Толочко, народна артистка України, народна артистка Росії Лариса Кадочникова, член-кореспондент НАНУ, академік Національної академії медичних наук Ісаак Трахтенберг, заслужений художник України Олександр Бородай та багато інших.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен