Генпрокурор розповів чого чекати, якщо протестувальники не виконають умови закону про амністію

Якщо до 17 лютого не будуть виконані умови, які виписані в Законі, то правоохоронні відомства, слідчі, прокурори, судді діятимуть у рамках своїх повноважень

Як повідомили у ГПУ, таку заяву зробив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка сьогодні під час спілкування з представниками центральних телеканалів, коментуючи можливі дії Генеральної прокуратури у разі невиконання з боку протестувальникыв умов застосування Закону про звільнення від кримінальної відповідальності.

«Будуть розслідуватися кримінальні провадження, з обвинувальним актом направлятися в суд, будуть судові розгляди із застосуванням принципу змагальності сторін та будуть рішення судів. Я хотів би єдине підкреслити, що ті кримінальні провадження, про які ми говоримо, - це тяжкі злочини, що передбачають значні терміни в частині відбування покарання», - зазначив Віктор Пшонка.

Крім того, за його словами, Закон не передбачає можливості часткового виконання умов, наприклад, тільки в окремих регіонах.

«Виконання умов Закону тільки в повному обсязі по всій Україні дозволить його подальшу реалізацію. На сьогодні, в 6 регіонах, в порушення Закону, залишаються заблоковані і зайняті адміністративні будівлі, і, ви знаєте, які будівлі зайняті в Києві. Тому кримінальні провадження закриватимуться тільки тоді ми, коли всі без винятку виписані в Законі умови будуть виконані», - уточнив Генеральний прокурор.

Він також зазначив, що з боку органів слідства вже сьогодні робляться кроки щодо гуманізації кримінального процесу.

«Зі 150 осіб, до яких були застосовані арешти, в СІЗО залишається близько 70. Всім іншим, за клопотанням прокурорів, заходи змінені на такі, які не пов´язані з утриманням під вартою. Це якраз крок до того, що, усвідомлюючи відповідальність і бажаючи, щоб все ж Закон був і процес його реалізації був виконаний, слідчі, прокурори, судді пішли на гуманізацію, пішли на крок довіри, щоб все завершилося спокійно і було примирення і громадський спокій», - сказав Пшонка.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен