Генпрокурор розповів чого чекати, якщо протестувальники не виконають умови закону про амністію

Генпрокурор розповів чого чекати, якщо протестувальники не виконають умови закону про амністію

Якщо до 17 лютого не будуть виконані умови, які виписані в Законі, то правоохоронні відомства, слідчі, прокурори, судді діятимуть у рамках своїх повноважень

Як повідомили у ГПУ, таку заяву зробив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка сьогодні під час спілкування з представниками центральних телеканалів, коментуючи можливі дії Генеральної прокуратури у разі невиконання з боку протестувальникыв умов застосування Закону про звільнення від кримінальної відповідальності.

«Будуть розслідуватися кримінальні провадження, з обвинувальним актом направлятися в суд, будуть судові розгляди із застосуванням принципу змагальності сторін та будуть рішення судів. Я хотів би єдине підкреслити, що ті кримінальні провадження, про які ми говоримо, - це тяжкі злочини, що передбачають значні терміни в частині відбування покарання», - зазначив Віктор Пшонка.

Крім того, за його словами, Закон не передбачає можливості часткового виконання умов, наприклад, тільки в окремих регіонах.

«Виконання умов Закону тільки в повному обсязі по всій Україні дозволить його подальшу реалізацію. На сьогодні, в 6 регіонах, в порушення Закону, залишаються заблоковані і зайняті адміністративні будівлі, і, ви знаєте, які будівлі зайняті в Києві. Тому кримінальні провадження закриватимуться тільки тоді ми, коли всі без винятку виписані в Законі умови будуть виконані», - уточнив Генеральний прокурор.

Він також зазначив, що з боку органів слідства вже сьогодні робляться кроки щодо гуманізації кримінального процесу.

«Зі 150 осіб, до яких були застосовані арешти, в СІЗО залишається близько 70. Всім іншим, за клопотанням прокурорів, заходи змінені на такі, які не пов´язані з утриманням під вартою. Це якраз крок до того, що, усвідомлюючи відповідальність і бажаючи, щоб все ж Закон був і процес його реалізації був виконаний, слідчі, прокурори, судді пішли на гуманізацію, пішли на крок довіри, щоб все завершилося спокійно і було примирення і громадський спокій», - сказав Пшонка.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...