НБУ готовий відмовитися від підтримки гривні

НБУ готовий відмовитися від підтримки гривні

З часів девальвації 2009 року українські владі вдавалося тримати курс гривні по відношенню до долара стабільним. Зараз їм готові пожертвувати, щоб зберегти валютні резерви, які, на думку експертів, зменшилися в 10 разів.

The Financial Times стверджує, що через погрози Росії затримати виплату фінансової допомоги доти, поки в країні не буде сформовано новий уряд, звична політика Національного банку України тріщить по швах.

З початку 2014 курс гривні по відношенню до долара впав на 5 %. Наприкінці січня НБУ продав чергові 500 млн доларів, щоб підтримати національну валюту. З тих пір, за словами трейдерів, він не здійснював ніяких операцій на ринку. Валютні запаси країни стрімко вичерпуються.

"Курс валюти найвищою мірою залежить від того, чи продовжить Росія фінансування", - цитує видання економіста Morgan Stanley Аліну Слюсарчук.

За її оцінками, резерви Національного банку України на кінець січня нинішнього року імовірно становили від 1,3 до 2 млрд доларів, тоді як ще в кінці минулого року вони перевищували 20 млрд доларів.

На таке швидке скорочення запасів вплинули недавні валютні інтервенції та боргові виплати - і це при тому, що Україна затримала платіж "Газпрому" в розмірі 2,7 млрд доларів, термін якого закінчився минулого тижня, вважає The Financial Times.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...