В Омську дітям заборонили читати Драйзера

В Омську дітям заборонили читати Драйзера

Омська публічна бібліотека імені Пушкіна відмовилася видавати підліткам та дітям твори американського письменника Теодора Драйзера. Бібліотекарі аргументували свою відмову якимись «віковими обмеженнями», що поширюються на книги цього американського автора.

Керівництво бібліотеки підкреслило, що співробітники, які відмовилися видати дітям книги, діяли строго за інструкцією: у бібліотеці послалися як на федеральний закон, так і на рекомендації Російської бібліотечної асоціації і діючі місцеві накази.

За словами бібліотекарів, вікові категорії привласнює книгам спеціальна комісія, що працює в бібліотеці. За якими критеріями проводиться класифікація фонду, в бібліотеці не пояснили.

Це не перший випадок за останній час, коли школярам в Росії обмежують доступ до класичної літератури. Так, в листопаді 2013 регіональна прокуратура зажадала вилучити зі шкільних бібліотек Ставропольського краю книги Сергія Єсеніна та Володимира Набокова як «не сумісні з завданнями освітнього процесу» і містять еротику і містику. Пізніше відомство назвало цю вимогу приватною думкою старшого помічника крайового прокурора. Співробітник незабаром був звільнений.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен