Кримський депутат - за розширення прав автономного Криму

Кримський депутат - за розширення прав автономного Криму

Депутат кримського парламенту Володимир Кличников з трибуни Верховної ради Криму заявив про те, що Крим потребує посилення своїх конституційних прав. На його думку, ці права послідовно урізалися з часів створення першої конституції Криму - тобто з 1992 року.

За його словами, раніше думку кримчан регулярно ігнорувалося. Так, 4 вересня 1991 року в зв'язку з проголошенням незалежності України надзвичайна сесії ВР Криму прийняла декларацію про державний суверенітет Республіки Крим, але її не помітили. Так само як і той факт, що на референдумі 1 грудня 1991 роки тільки третина кримчан виступила за незалежність України. А з 1992 року права Автономії все більше «розмиваються, закидаються і ігноруються».

«Останні події на Україні дозволяють зробити висновок, що українська держава, на жаль, не змогла стати більш демократичним порівняно з Радянським Союзом, який тільки ледачий не звинувачував в тоталітаризмі, диктатурі і тому подібному», - підкреслив Кличников.

За його словами, зараз до влади на Україні рветься група політиків, яка прагне позбавити Крим автономного статусу.

«Вони замахуються на святе: на нашу історію, героїчну історію наших предків, на нашу велику російську мову, нашу культуру. Вони хочуть посварити російський, український, білоруський народи. Сьогодні для кримської влади наступає момент набратися рішучості і проявити політичну волю щодо захисту прав і свобод наших виборців», - звернувся Кличников до присутніх, повідомляє «Новий Регіон».

«Я пропоную президії Верховної Ради Криму включити до порядку денного лютневої сесії наступне питання. Перше - «Про створення робочої групи щодо змін і доповнень до Конституції Автономної Республіки Крим та Конституції України» та «Про проведення загальнокримського опитування громадської думки з питання про статус Криму». Друге питання - прийняти звернення до президента і Законодавчим зборам Російської Федерації виступити гарантом непорушності статусу Автономії Криму, а також захисту прав і свобод наших громадян», - запропонував депутат від ПР.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен