У Луганській області оголошено карантин

У Луганській області оголошено карантин

Понад 100 свиней були спалені напалмом, власникам обіцяють компенсацію, в області оголошено карантин. Причина - африканська чума свиней.

У приватному підсобному господарстві села Давидо-Нікольське Краснодонського району були знайдені шість трупів свиней. Глава Краснодонської райдержадміністрації Сергій Черепахін підтвердив, що тварини загинули саме від вірусу АЧС . «Аналізи біоматеріалу підтвердили, що це вірус африканської чуми. Ми організували карантинні пости в регіоні, а навколо села Давидо-Нікольське визначили 10-кілометрову зону ризику, де співробітники ветслужб і ветміліції контролюють ситуацію. У самому селі вже знищені всі домашні свині - 126 голів. Їх спалили напалмом, а власникам тварин буде виплачена компенсація за середньоринковою ціною. Всього на ці цілі ми виділили 150 тисяч гривень», - цитує його слова «Сегодня».

У карантині село буде жити мінімум 40 днів. Зараз, крім спецмашин, транспорт в село не пускають і не випускають. За словами Сергія Черепахина, співробітники ветміліції відбирають проби по дворах . «Якщо підтвердиться, що осередків більше немає, тоді дозволимо виїзд - в'їзд місцевого транспорту і машин з продовольством  але тільки після обробки спецзасобами» , - підкреслив Черепахін.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен