У Санкт -Петербурзі затримали найвідомішого мистецтвознавця Олену Баснер

У Санкт -Петербурзі затримали найвідомішого мистецтвознавця Олену Баснер

Консультант з живопису фінського аукціонного дому «Буковскі» (Bukowskis), колишній експерт Російського музею Олена Баснер затримана у справі про шахрайство при продажу картини.

Баснер була затримана ще 31 січня, Жовтневий районний суд Санкт -Петербурга в минулу неділю продовжив на троє діб термін затримання Баснер. Офіційно звинувачення мистецтвознавцю не пред'явлено.

Баснер підозрюється в тому, що влітку 2009 року висловила «свідомо помилкове судження» про справжність картини художника- авангардиста початку XX століття Бориса Григор'єва «У ресторані», яка згодом була продана за 250 тисяч доларів. За даними джерел, у 2012 році слідчими органами було порушено кримінальну справу за частиною 4 статті 159 КК РФ за фактом шахрайських дій мистецтвознавця Баснер при продажу в 2009 році колекціонерові картини Григор'єва «з ознаками підробки». Йдеться про продаж за 7,5 млн. рублів видавцем Леонідом Шумаковим приватному колекціонерові Андрію Васильєву полотна, яке видавалося за оригінал картини Бориса Григор'єва. Олена Баснер виступала в якості посередника в угоді. У 2011 році в ході експертизи, проведеної за участю фахівців московського Експертної центру імені Грабаря, з'ясувалося, що картина підроблена, а справжня під назвою «Паризьке кафе» знаходиться в запасниках Російського музею. Виявивши ознаки підробки, Васильєв зажадав, щоб Шумаков повернув йому гроші, але той відмовився, повідомивши, що був лише посередником, а полотно належало Баснер. Мистецтвознавець ж пояснила колекціонерові, що власником картини є житель Таллінна Михайло Аронсон, який, як з'ясувалося пізніше, був раніше судимий за крадіжки, розбій та розповсюдження наркотиків.

«В даний час проводяться необхідні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин злочину. Розслідування кримінальної справи триває», - повідомляє Інтерфакс.

Олена Баснер - автор монографій і рецензій, широко відомий за кордоном фахівець і свого роду петербурзький символ. Баснер - автор запатентованого методу визначення підробок живопису. У його основі лежить гіпотеза, що до початку ери ядерних випробувань, тобто до 1945 року, на полотнах не було «ізотопів».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен

Новости партнеровЗагрузка...