Харківський бабак передбачив пізню весну та спекотне літо

Сьогодні, 1 лютого, харківський бабак Тимко за традицією прогнозував погоду. Коментував його пророкування Віктор Токарський, начальник біологічної станції Харківського національного університету ім. Каразіна (с.Гайдари, Зміївський р-н).

«Буде холодно. Лютий буде холодний, березень – холодний, а в квітні потрібно швидко відсіятися та відсадити, бо швидко настане літо», – оголосив Токарський.

Тетяна Атімасова, доцент кафедри біології та зоології тварин ХНУ ім. Каразіна, пояснила, що весна буде пізньою, якщо байбак побачить свою тінь. Погода 1 лютого була сонячною, тому весна прийде не раніше, ніж через шість тижнів. При цьому вона буде холодною, а потім швидко настане спекотна погода.

У ході церемонії начальник біологічної станції повідомив, що, як і було обіцяно минулого року, Тимку знайшли пару. В результаті у нього з'явилося дитинча, яке, на відміну від свого батька зі світлим забарвленням, має чорне забарвлення. Малюкові довірили пророкування врожаю. Перед ним у кошиках виставили лісові шишки, фрукти, овочі, ягоди та зернові. Вважається, що врожайним буде той продукт, до якого потягнеться бабак. Байбак потягнувся до шишок – значить, очікуються проблеми з урожаєм.

День байбака відзначається на біостанції ХНУ з 2004 р. Тимко II пророкує погоду з 2010 р. Також пророкує погоду в Україні львівський байбак Мишко.

Щорічно 2 лютого в світі відзначається День бабака (Groundhog day).

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен