Нобелевська премія миру - Сноудену або Ештон

Фракції Європарламенту запропонували вручити Нобелівську премію миру в 2014 році викривачеві американських спецслужб Едварду Сноуденоу або главі дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон, повідомили в п'ятницю представники ЄП.

Депутати висунули Ештон за її зусилля в налагодження відносин між Сербією і владою самопроголошеного Косова. Вона номінована разом прем'єр-міністром Сербії Івіцею Дачичем і главою косовського уряду Хашимом Тачі. Глава фракції соціалістів Ханнес Свобода пояснив свій вибір тим, що Нобелівська премія могла б стати "не тільки нагородою за досягнутий прогрес, але й мотивацією, можливо, останнім поштовхом, необхідним для тривалого миру".

У свою чергу, фракція "зелених" висунула кандидатуру Сноудена за те, що зроблені ним викриття "сприяли просуванню демократичних цінностей і світовому усвідомленню нашої взаємозалежності і взаємозв'язку, які є умовою загального миру".

Соціалісти і "зелені " не стали першими ініціаторами нагородження Сноудена і Ештон. Раніше кандидатуру Сноудена висунув колишній норвезький міністр, тоді як американські конгресмени запропонували нагородити Ештон, Дачича і Тачі. Але незважаючи на це, в Європарламенті не впевнені, що їхні кандидати опиняться в офіційному списку Нобелівського комітету.

"Правила складання списку номінантів нам не цілком ясні. Наскільки ми розуміємо, члени організацій, які раніше отримали Нобелівську премію, можуть робити пропозиції номінантів. Остання дата подачі заявок - 1 лютого, тому найближчим часом ми сподіваємося дізнатися неофіційний список номінантів, але, знову ж, офіційного списку не буде", - повідомила РІА Новини представник ЄП.

Євросоюз отримав Нобелівську премію миру в 2012 році за 60-річний внесок союзу і його попередників у просування миру і примирення, демократії та прав людини в Європі.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating