Закон про амністію вступив в силу

Закон про амністію вступив в силу

Закон про амністію, підписаний президентом України Віктором Януковичем 31 січня, опублікований в офіційному виданні Верховної Ради - газеті «Голос України ». СебтоЮ, він став чинним. 

Закон « Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб через події, які мали місце під час проведення мирних зібрань». Запроваджує механізм, що дозволяє звільнити від кримінальної відповідальності учасників заворушень, а також забезпечити безперешкодну діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.

При цьому опозиція повинна виконати три умови.

По-перше, повинні бути звільнені всі зайняті під час протестів будівлі органів державної влади та місцевого самоврядування, а також зняті перешкоди для їх належного функціонування.

По-друге, учасникам протестів необхідно «розблокувати для здійснення транспортних комунікацій» вулицю Грушевського у Києві.

По-третє, повинні бути розблоковані «всі вулиці, площі, провулки, бульвари в місті Києві та інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту».

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Амністія передбачається для всіх учасників заворушень під час масових маніфестацій, крім тих, які скоїли тяжкі злочини. На виконання умов маніфестантам відведено 15 днів.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен