Набуло чинності положення про «Беркут»

Наказ МВС від 24 жовтня 2013 № 1011, який стверджує Положення про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки « Беркут» , опублікований в сьомому номері Офіційного вісника України. З сьогоднішнього дня спецпідрозділу «Беркут» дозволено застосовувати силу, спецзасоби і вогнепальну зброю щодо громадян.

Відповідно до документа, працівники підрозділу з метою виконання покладених на них завдань мають право застосовувати заходи фізичного впливу, в тому числі прийоми рукопашного бою, спеціальні засоби і вогнепальну зброю у випадках і в порядку, визначених статтями 12 - 15-1 Закону «Про міліцію». Відзначимо, що згідно закону, співробітники міліції мають право застосовувати наручники, гумові кийки, засоби зв'язування, сльозоточиві речовини, світлозвукові пристрої відволікаючої дії, пристрої для відкриття приміщень і примусової зупинки транспорту, водомети, бронемашини та інші спеціальні і транспортні засоби, а також використовувати службових собак.

Згідно з документом спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки «Беркут» є підрозділом міліції особливого призначення , яке входить в структуру міліції громадської безпеки і є структурним підрозділом головних управлінь, управлінь МВС України в АР Крим , областях , містах Києві та Севастополі.

Підрозділ очолює командир, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом ГУМВС, УМВС за погодженням з начальником Департаменту громадської безпеки МВС.

Встановлено, що підрозділ підпорядковується начальнику ГУМВС, УМВС, а в разі його відсутності - заступнику, який організовує діяльність підрозділів міліції громадської безпеки. При виконанні завдань поза регіону постійної дислокації підрозділ переходить в оперативне підпорядкування відповідного начальника ГУМВС, УМВС.

Спецпідрозділ пожнів бути задіяно для:

- Припинення масових заворушень і групових порушень громадського порядку;

- Для відбиття нападу на будівлі приміщення, споруди і транспортні засоби, незалежно від їх належності, або їх звільнення у разі захоплення;

- Для припинення масового захоплення землі та інших дій, які можуть призвести до зіткнення груп населення , а також дій , які паралізують роботу транспорту , життєдіяльність населених пунктів, посягають на громадський порядок, життя і здоров'я людей.

Завданнями підрозділу є:

- Забезпечення громадського порядку на об'єктах і територіях , які мають особливе народногосподарське значення;

- Забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів;

- Запобігання правопорушенням та їх припинення;

- Охорона і забезпечення громадського порядку;

- Виявлення кримінальних правопорушень;

- Участь у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб , підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів, озброєних і інших злочинців, які являють суспільну небезпеку, звільнення заручників, припинення терористичних актів.

Відповідно до пункту 27 частини 1 ст. 10 Закону «Беркут» зобов'язаний забезпечувати громадський порядок під час проведення масових заходів комерційного характеру на кошти організацій або осіб, які їх проводять .

На виконання пункту 20 частини 1 ст. 11 Закону «Беркут» у відповідності зі своєю компетенцією забезпечує тимчасове обмеження або заборона доступу громадян на окремі ділянки місцевості чи об'єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров'я людей.

Обов'язком підрозділи також є забезпечення охорони громадського порядку в місцях тимчасового перебування посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, і на прилеглій до них території .

Підрозділ бере участь разом зі службами, підрозділами ОВС, внутрішніх військ МВС, центральними органами виконавчої влади у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, підозрюваних у скоєнні кримінальних злочинів, озброєних і інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку, звільнення заручників, припиненні терористичних актів .

За рішенням Міністра внутрішніх справ або його заступників підрозділ тимчасово передислокується до іншої адміністративно -територіальну одиницю для участі в невідкладні заходи щодо забезпечення громадського порядку , припинення групових порушень громадського порядку та масових заворушень, проведення заходів , спрямованих на розшук і затримання осіб , підозрюваних у скоєнні кримінальних правопорушень, озброєних і інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку, звільнення заручників , припинення терористичних актів.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating