Харків'яни спостерігали «північне сяйво»

Кільком жителям Харкова 24 і 25 січня вдалося сфотографувати незвичайне світіння, що нагадує північне сяйво. Після появи фотографій у соціальних мережах представники науки висловили свою думку про це природне явище.

«Полярне сяйво спостерігалося не тільки у нас, а й за кордоном. Наприклад, в Англії, з якою ми знаходимося приблизно на одній широті. Для нас це досить аномальне явище, але проте ця ситуація цілком з'ясовна. Коли у сонця проявляється велика активність і електромагнітне випромінювання порушує стабільність земної іоносфери, тоді ми можемо спостерігати це природне явище не тільки на полюсах, але й в наших широтах», - пояснив Володимир Кравченко, директор НДІ «Блискавка» при Харківському політехнічному університеті.

Ілля Місюра, аспірант Харківського національного університету ім. Каразіна, зазначив, що подібне явище виникає не вперше: «Це так зван і«світлові стовпи». Вони виникають внаслідок розсіювання світла від потужного джерела на кристаликах льоду. Ніч була морозною, в Харкові світиться реклама над торговими центрами, отже, всі передумови були».

Підтвердив версію про «світлові стовпи» й Володимир Лисаченко, інженер-радіофізик інституту радіоастрономії НАН України: «З північним або в загальному випадку полярним сяйвом це явище не пов'язане. Взагалі для Харкова полярні сяйва не характерні, хоча й можливі при високій сонячній активності. Полярні сяйва крім того супроводжуються магнітними бурями та іоносферними збуреннями, що створює перешкоди або навіть перебої у радіозв'язку, супутниковій навігації тощо. 24 і 25 січня не спостерігалося підвищеної геомагнітної активності».

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating