Харків'янам покажуть фільм за мотивами картини Пітера Брейгеля

Кінофільм «Млин і хрест», знятий за мотивами картини нідерландського живописця Пітера Брейгеля «Шлях на Голгофу», покажуть 28 січня в галереї «Мистецтво Слобожанщини».

Як повідомили організатори, у польсько-шведській кінострічці 2011 року виробництва режисер Лех Маєвський пропонує свою інтерпретацію подій на полотні відомого живописця.

Фільм становить фантазію на тему доль персонажів, яких можна побачити на картині (серед них - Діва Марія), самого Пітера Брейгеля й антверпенского купця, колекціонера предметів мистецтва Николоса Йонгелінка.

«Фільм демонструє універсальну мову образотворчого мистецтва, що сповнена символів, знаків та інтертексту. Кінокартина допомагає встановити комунікацію невербальною мовою спілкування між художником, його персонажами і сучасним глядачем», - відзначили організатори заходу.

Початок показу - о 17:00. Після перегляду кінокартини пройде її обговорення і дискусія. Вхід - вільний.

Пітер Брейгель Старший, відомий також як «Мужицький» (бл. 1525-1569) - південнонідерландський живописець і графік, найвідоміший із художників, що носили це прізвище. Майстер пейзажу і жанрових сцен. Картина «Шлях на Голгофу» («Несення хреста») написана в 1564 році. В основі сюжету лежить євангельське оповідання про шлях Ісуса Христа на місце страти. Картина міститься в Музеї історії мистецтв у Відні (Австрія).

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating