Центр Києва перетворюється на гетто

Кияни, які проживають в епіцентрі протестних подій поруч з Європейською площею, в Музейному провулку, побоюються за власне життя і не виходять з будинків або виїжджають за місто. Крім того, в центрі Києва через протестни діi закриті Парламентська бібліотека і Національний художній музей України.

«Ми живемо, як на лінії фронту. Постійно чуємо вибухи шумових гранат і виття сигналізації машин у дворі. А в квартирі стоїть запах гару від пожеж - провітрити не можу. Я вже втомилася пити таблетки від серцевого болю. Але змушена терпіти це неподобство, оскільки виїхати нікуди не можу. До речі, деякі сусіди виїхали на дачі. Подалі від цього кошмару», - скаржиться пенсіонерка Валентина Петрівна, мешканка Музейного провулка, 8, повідомляє газета «Сегодня».

Її сусідка каже, що поки не закінчиться протистояння, з дому не вийде.

«Мені внучки принесли провіанту на цілий тиждень. Так що на вулицю не піду. Мені страшно, там стріляють і суцільна ожеледь - водою залили всю вулицю, а я - старенька», - говорить Ольга Дмитрівна.

Мешканці скаржаться, що з грудня їх колись престижний район перетворився на справжнє гетто. В епіцентрі мітингів виявилися кілька інститутів, архівів і Національний художній музей України. Музей закритий третій день, біля нього базуються загони «Беркута».

« У неділю ми працювали в звичайному режимі, але після 14:00 були змушені закритися, через акції протесту. На даний момент музей не працює. Будівля не постраждала, цілі всі вікна та експонати. Але ситуація може змінитися в будь-яку хвилину. Ми закликаємо протиборчі сторони не робити дій, які можуть навмисно або випадково нашкодити будівлі музею. Свою роботу почнемо після закінчення акцій протесту», - розповіла заступник директора музею Юлія Ваганова.

Закрита для відвідувачів і Національна парламентська бібліотека України (Грушевського, 1 ). Під час вуличних боїв були пошкоджені дроти, що ведуть до будівлі. Днем в бібліотеці не було інтернету і не працювали стаціонарні телефони.

«В якому режимі працюватиме бібліотека в найближчі дні - поки не відомо», - розповіли в бібліотеці.

У небезпеці і два пам'ятники, які перебувають в епіцентрі сутичок - В'ячеславу Чорноволу і Валерію Лобановському. Їх накрили брезентом, втім, в монументи потрапляли камені.

«Днями перевіримо їх стан. Думаю, знадобиться ремонт», - говорить начальник управління з охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр.

У свою чергу КМДА має намір звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням виявити зловмисників, які пошкодили бруківку на Грушевського в ході зіткнень з міліцією.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating