Невідомі в масках не пустили харківських активістів до Києва

Члени декількох харківських громадських організацій ввечері 20 січня поїхали до Києва. Вони планували 21 січня провести мирний мітинг на підтримку курсу президента України Віктора Януковича біля Маріїнського парку.

Рано вранці два автобуси з активістами прибули до столиці. На вул. Старонаводницькій їм перекрили дорогу автівки, з яких вийшли чоловіки в масках і з битами. «Вони перегородили дорогу аварійками і почали до нас підходити. Спочатку до першого автобусу. Вони били автобус металічними предметами та дубинками. Потім підійшли до другого автобусу. Водій запитав, у чому справа. Вони почали бити вікно палицями. Слава богу, що вікно витримало і не розбилося», – розповів один із організаторів поїздки Михайло Літвінов.

За словами пасажирів автобусу, після цього чоловіки забігли всередину та намагалися витягти водія на вулицю. Харків’яни стверджують, що в одного з них був пістолет. «Він тримав палець на спусковому гачку та підходив до кожного. За ним зайшов молодий чоловік із гранатою в руці. Ми думаємо, це шумова граната. Нас обзивали «титушками» і «москалями». Хоча серед нас багато жінок. І сказали, якщо ми ще з’явимося у Києві, автобус підпалять», – додав Літвінов.

Харківські активісти змушені були повертатися додому. Серед 98 учасників поїздки було 27 жінок. Пасажири автобусів розповіли, що до виїзду з Києва їх супроводжували два автомобілі.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating