У Харкові розробили унікальну технологію для содового заводу в Білорусі

Харківський НІОХІМ за замовленням Білорусі розробив техніко-економічне обгрунтування проекту будівництва заводу з виробництва кальцинованої соди в Мозирському районі (Білорусь, Гомельська область). Про це повідомили в інституті. Контракт на будівництво заводу був підписаний між Білоруссю і Китаєм, але він передбачав використання привізної сировини. Через низьку ефективність проекту до його реалізації не приступали. НІОХІМ розробив і запропонував технологію, при якій в якості сировини для заводу будуть використовуватися відходи місцевого калійного виробництва.

Крім цього, термін служби основного обладнання за технологією, пропонованою китайцями, складає 15 років, за українською – 50 років. Перевага проекту НІОХІМ також у тому, що передбачається переробка відходів содового виробництва в товарну продукцію, зокрема, хлористий кальцій і добрива. Інститут готовий взятися за реалізацію проекту на умовах «під ключ» і веде переговори з потенційним інвестором.

Основний партнер проекту – Китай, з яким підписано кредитну угоду про отримання купівельного кредиту Ексімбанку КНР на 219 млн. доларів для будівництва заводу потужністю 300 тис. тонн продуктів на рік. Фінансові витрати по створенню інфраструктури для цього проекту повністю лягають на білоруську сторону. Завершити його реалізацію планується у 2015 році, вийти на проектні потужності – у 2016 році.

НІОХІМ – головна організація в Україні по стандартизації хімічної продукції, за вимірюваннями, що забезпечують охорону довкілля та безпеку праці промисловості основної хімії. Обсяг проектних робіт інституту основної хімії у 2012 р. склав близько 17 млн. грн, що на 51,5 % більше 2011 р.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating