Афганістан відпустить на свободу 70 ув'язнених, яких США вважають терористами

Рішення про звільнення ув'язнених було прийнято після того, як президент Афганістану Хамід Карзай наказав керівництву баграмської в'язниці переглянути їхні справи і звільнити тих, хто не винен і проти кого немає доказів.

 

США побоюються, що після звільнення бойовики знову повернутися на поле бою, щойно НАТО виведе війська. Про це повідомляє РИА Новості з посиланням на Франс Прес.

Командувач міжнародними силами сприяння безпеці (ISAF) генерал Джозеф Данфорд подав офіційне заперечення проти плану звільнення. Представник американських сил назвав ув'язнених "небезпечними людьми", що становлять загрозу.

В'язниця для особливо небезпечних злочинців, що знаходиться на базі ВПС США у Баграмі в центральній афганській провінції Парван, повністю перейшла під юрисдикцію Афганістану в березні 2013 року, а всі ув'язнені були передані американцями афганській стороні. Президент Афганістану Хамід Карзай неодноразово заявляв, що в баграмській в'язниці сидить "багато невинних людей, яких потрібно негайно випустити на свободу".

В Афганістані на сьогоднішній день залишаються близько 100 тисяч військових зі складу контингенту ISAF . Виведення основної частини військ міжнародної коаліції з країни запланований на кінець 2014 року.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating