В Києві зрівняли із землею Садибу Грушевського

Забудовник незаконно зруйнував Садибу, в якій свого часу жив Михайло Грушевський на вул. Саксаганського, 111

Про це заявив народний депутат України (фракція «Батьківщина»), голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець.

За його словами, наприкінці жовтня  прокуратура м. Києва переадресувала його звернення щодо порушень, які призвели до руйнування Садиби Грушевського, на Інспекцію Держархбудконтролю.  Висновки Інспекції Бригинець отримав  4 грудня минулого року.

У відповіді КМДА констатувала той факт, що знесення будинку на вул. Саксаганського, 111 суперечить вихідним даним на проектування та проектній документації, зареєстрованій у містобудівному кадастрі Департаменту містобудування та архітектури.

«Дивним для мене виявилося те, що київська влада лише констатувала факт злочину і не подбала про те, щоб злочинці були покарані. Не змусила забудовників припинити роботи, не оштрафувала їх тощо. Тому замість КМДА, у прокуратуру звернувся я. Але поки прокуратура «чухалася», будівлю зрівняли із землею»,- наголосив Бригинець.

Довідково: Рішенням Київради від 27 грудня 2007  «Про продаж земельної ділянки міжгосподарській асоціації «Аркор» для будівництва офісно-житлового будинку на вул. Саксаганського, 111 у Шевченківському районі м. Києва» було продано зазначену земельну ділянку. Але на підставі держакту на право власності на земділянку, договору оренди земельної ділянки від 15 січня 2010 та містобудівного розрахунку, Департамент містобудування надав містобудівні умови і обмеження від 24 квітня 2012 для реконструкції нежитлового будинку під торгово-офісний комплекс.

Згідно ДБН реконструкція є перебудовою введених в експлуатацію об’єктів будівництва, яка передбачає зміну основних техніко-економічних показників та збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій. Таким чином, повне знесення будівлі суперечить вихідним даним на проектування та проектній документації, зареєстрованій у містобудівному кадастрі Департаменту містобудування та архітектури.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating