На Мадагаскарі – новий президент

На Мадагаскарі закінчився підрахунок голосів виборців, що взяли участь у другому турі виборів президента. Їм став Ері Ері Раджаонарімампіаніна, який раніше обіймав посаду міністра фінансів. Про це повідомило агентство Reuters.

За пана Раджаонарімампіаніна проголосували 53,5% виборців – такі дані наводить виборча комісія Мадагаскару. Друге місце посів Жан-Луї Робінсон – колишній міністр охорони здоров’я. Його підтримали 46,5% виборців.

Результати виборів опозиція одразу ж оголосила сфальсифікованими. Вона має намір домагатися їх скасування. Наразі мадагаскарські суди розглядають численні скарги на порушення, зафіксовані під час голосування – загалом близько трьох сотень.

Водночас, спостерігачі від ЄС, які були присутні на виборчих дільницях, істотних порушень не побачили. За їхніми словами, вибори на Мадагаскарі відповідали демократичним стандартам.

Перший тур виборів, який відбувся 25 жовтня, приніс перемогу саме Жан-Луї Робінсону (21%). На його підтримку виступав чинний президент держави Ендрю Раджоелін. За Ері Раджаонарімампіаніна у жовтні віддали голоси менше 16% виборців. Вважається, що його підтримував Марк Раваломанани – президент Мадагаскару, що був зміщений у 2009 році.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating