Протодиякон Кураєв більше не професор і не викладач

Відомий православний блогер і місіонер протодиякон Андрій Кураєв виключений з числа професорів Московської духовної академії (МДА) за провокаційні виступи та публікації в ЗМІ та блогосфері, повідомила у вівторок прес-служба навчального закладу.

Відповідну постанову було прийнято в ході засідання вченої ради МДА в понеділок.

«Вчена рада констатувала, що протодиякон Андрій Кураєв регулярно виступає в засобах масової інформації та в блогосфері з епатажними публікаціями, і що його діяльність у цих областях залишається в ряді випадків скандальною і провокаційною. У зв'язку з цим вчена рада постановила відрахувати протодиякона Андрія Кураєва з викладацького складу і виключити його з числа професорів МДА, маючи при цьому на увазі, що звання професора він був удостоєний в іншому вищому навчальному закладі», - йдеться в повідомленні.

На засіданні також обговорювалося питання про відсутність з боку Кураєва позитивної реакції на постанову вченої ради від 12 березня 2012 року, в якому йому «братськи нагадувалося», що «звання професора Московської духовної академії накладає високу відповідальність за форму і зміст публічних висловлювань, оскільки за ним судять і про навчальний заклад, і про всю Церкву».

Кураєв народився в 1963 році в Москві. У 1993-1996 роках він був деканом філософсько-богословського факультету Російського православного університету святого Іоанна Богослова. З 1997 року - професор Православного Свято-Тихонівського богословського інституту. З осіннього семестру 2004 основне місце роботи Кураєва - МДА, хоча він продовжує читати лекції в Свято-Тихонівському інституті (нині університеті).

У 1994 році Кураєв захистив в Інституті філософії РАН дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук, а в 1995 році захистив кандидатську дисертацію з богослов'я в Московській духовній академії. У 1996 році патріарх Алексій II за поданням вченої ради Російського православного університету присвоїв Кураєву вчене звання професора богослов'я. Протодиякон також є старшим науковим співробітником кафедри філософії релігії та релігієзнавства філософського факультету МДУ.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating