У Женеві відбулися переговори між експертами Ірану та «шістки»

Новий раунд переговорів між експертами Ірану і «шістки» (США, КНР, РФ, Франція, Німеччина, Великобританія) відбувся сьогодні в Женеві. Експерти зібралися, щоб обговорити механізм здійснення положень угоди, укладеної сторонами в Женеві 24 листопада.

Делегацію «шістки» очолив Стівен Клемент, помічник комісара ЄС із зовнішніх справ і безпеки Кетрін Ештон. На чолі іранської делегації виступив МЗС Хамід Байдинеджад.

Імплементація угоди може початися вже в січні 2014 року, заявив заступник МЗС Ірану Аббас Аракчи.

Нагадаємо, що раніше в Женеві було укладено угоду між Іраном і шістьма супердержавами про зменшення обсягів виробництва підприємств ядерної промисловості Ірану в обмін на скасування санкцій західними країнами. Крім того, уряд Ірану дав згоду не збагачування урану більш ніж 5%. Збагачений до 20% уран уряд погодився розмити до рівня 5%.

Згідно з законопроектом, запропонованим іранськими депутатами 25 грудня, в разі невиконання домовленостей «шісткою» влада Ірану буде змушена завершити обладнання ядерних об'єктів в Натанзі і Форді. На підприємствах буде дозволено збагачувати уран до 60%.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating