Педіатр отримала грант в мільйон доларів

Лікар-педіатр з Пакистану Аніта Заїді ( Anita Zaidi ) отримала грант у розмірі одного мільйона доларів на боротьбу з дитячю смертністю в одному з сіл на півдні країни, ставши першим лауреатом премії The Caplow Children's Prize.

Про це повідомляється на офіційному сайті премії, яка заснована в січні 2013 року інженером, підприємцем і філантропом Тедом Кеплоу ( Ted Caplow ) з метою «порятунку максимальної кількості дитячих життів, яке можливе за мільйон доларів».

Претендентами гранда можуть бути люди з будь-яких місць Земної кулі, які через Інтернет запропонують більш ефективний спосіб їх використання і пояснять, яка кількість дітей у віці до 5 років можуть врятувати від смерті ці гроші.

Заявка Аніти Заїді, яка очолює відділення педіатрії в клініці при університеті Ага Хан в Карачі, була визнана кращою серед 550 інших проектів, що надійшли з 70 країн світу.

План Заїді спрямований на зниження малюкової та дитячої смертності в рибальському селі Рері Гот неподалік від Карачі. У цьому населеному пункті, не доживши до п'яти років, помирають 106 з кожної тисячі народжених дітей, що майже вдвічі вище середнього рівня дитячої смертності в світі, який за даними ЮНІСЕФ на 2011 рік становить 51 на тисячу.

Жінки в цьому регіоні, де проживає близько 40 тисяч осіб не мають доступу до медичної допомоги під час вагітності. Там немає лікарні, і пологи зазвичай приймають люди без медичної освіти, розповіла у своїй відео-заявці Заїді .

У разі виникнення ускладнень в пологах, дитина гине до того, як матері встигнуть надати допомогу. Заїді працює в цьому районі на різних, пов'язаних з охороною здоров'я , проектах останні десять років і добре знає про ситуацію зсередини.

Вона планує витратити грант на покращення харчування вагітних, породіль та їхніх немовлят, організацію первинного медобстеження новонароджених та їхню вакцинацію, а також на навчання акушерству групи місцевих мешканок.

Вагітні як мінімум двічі проходитимуть медобстеження, їм планується видавати мультивітаміни і, якщо вони недоїдають, продукти харчування.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating