Пересаджено перше штучне серце

Французькі вчені заявили про пересадку першого у світі штучного серця. Пацієнтом став 75-річний чоловік, якій мав вади серця, не сумісні із життям. Операція відбулася 18 грудня, однак офіційно повідомили про неї лише напередодні католицького Різдва, повідомляють «Медновості».

Літній пацієнт живий, він вже підводиться, сідає, пробує ходити. Вага штучного серця лише 900 грамів. Попередні зразки, виготовлені американськими вченими, важили майже сім кіло, тож були не придатні до практичного використання. Штучне серце живить літій-іонна батарейка. Вона закріплена на спеціальному паску, який разом із елементом живлення важить 3 кілограми і має завжди бути разом із пацієнтом.

Створити нове серце допомогли космічні технології. Його автор, французький кардіолог Ален Карпент‘є, займався цією розробкою 25 років. Щоб втілити її у життя, лікар зі своїми колегами створив приватну фірму  Carmat, яка одразу увійшла до транснаціонального концерну «Astrum», що займається космічними технологіями і обслуговує Міжнародну космічну станцію. Біомеханічне серце було виготовлено за 5 років. Серце Карпент‘є поєднало високотехнологічні біологічні матеріали, створені на основі судин корови та компоненти, які використовують при створенні космічних апаратів.

Штучне серце розраховано на 5 років безперервної роботи. Воно буде весь цей час зв‘язано через Інтернет із комп‘ютером лікарні, щоб забезпечити безперервний контроль за його роботою. До кінця року у рамках клінічних випробувань штучне серце отримають ще кілька пацієнтів із невиліковними патологіями. Вартість одного такого серця понад 200 тисяч доларів.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating