Суд в США дозволив вільне використання образів Холмса і Ватсона

Суд в американському штаті Іллінойс дозволив вільне використання літературних персонажів сищика Шерлока Холмса та його друга доктора Ватсона без сплати ліцензійних зборів спадкоємцям придумав їх британського письменника Артура Конан Дойла.

 

Судовий розгляд проводився за позовом американського видавця Леслі Клингера, повідомляє сайт New York Times. В останні роки він опублікував кілька томів творів різних авторів про Шерлока Холмса і був змушений заплатити спадкоємцям Конан Дойла близько 5 тисяч доларів ліцензійних зборів.

 

Як зазначає New York Times, у Великобританії термін дії авторських прав на розповіді про Холмса і Ватсона, видані до 1923 року, вже закінчився, і правонаступники письменника, інтереси яких представляє британська компанія Conan Doyle Estate, мають права лише на останні десять оповідань про великого сищика.

 

На думку представників спадкоємців, авторські права повинні поширюватися на всіх персонажів цих десяти оповідань. Спадкоємці Конан Дойла пригрозили перешкодити продажу нових книг про Холмса в інтернет- магазинах Amazon і Barnes & Noble, якщо видавці не будуть вносити ліцензійні платежі за використання прославлених персонажів.

 

Після розгляду позову Клингера суддя штату Іллінойс Рубен Кастільо ( Ruben Castillo ) ухвалив, що імена Шерлока Холмса , доктора Ватсона , професора Моріарті , а також вигаданий лондонський адресу Бейкер- стріт , 221B , можуть використовуватися без сплати будь-яких зборів спадкоємцям Конан Дойла. Під охороною авторських прав залишилися лише деталі сюжету останніх десяти оригінальних оповідань про великого сищика , в тому числі історія другого шлюбу Ватсона і згадка про його гру в регбі у складі лондонської команди " Блекхіт ".

 

"За новим рішенням суду, ви можете написати, що Шерлок Холмс був залежний від кокаїну шануватель бойових мистецтв, проживав на Бейкер-стріт, 221B, спільно з доктором Ватсоном. Однак ви не можете вільно описувати спортивне минуле доктора Ватсона, соковиті факти його другого шлюбу чи обставини життя Холмса у відставці", - прокоментувала рішення американського судді британська газета Guardian.

Присоединяйся к нам на канале в Яндекс.Дзен
MediaRating